Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomocnik w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu poniżej różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, rola tego urządzenia wzrosło, w zasadzie dzięki pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na korona drzewa ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozpatrywanie światła. W tym artykule, mamy intencja porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań oraz rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, tak aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, podczas gdy geneza światła jest jednorodne, owo jest uznany jak Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże wpływ w przestrzennym rozkładzie światła. Jest to prawda, jeżeli chodzi o projektowanie natomiast oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej odgadnąć rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się deskrypcja zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, lecz daje mniemanie na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one wesprzeć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą odciążyć w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest mnóstwo mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą odciążyć w pomiarze jednorodności koloru i skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy w tej chwili nieco popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy parę typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od chwili rodzaju aplikacji tudzież jej zastosowań. Dlatego grunt jest, aby poznać różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten wersja urządzenia posiada stałą oś poziomą tudzież ośka pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten klasa jest wyposażony w stałą oś pionową a dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, ażeby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż tak jak gatunek A kiedy zaś wersja B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów typ jednostki jest żywy do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii oraz poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten model charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać, iż klasa C jest znany jako struktury jednokolumnowe. Ten klasa struktury jest utworzony, kiedy zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl zagadnienie biorąc, ów wariant jest idealnym wyborem dla stałej lampy punktowej, lampy rurowej a innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome wsparcie obrotowe oraz błyszczenie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był zwięzły przedstawienie zastosowań i typów goniophotometers. Mam nadzieję, iż ten towar pomoże Ci utrzymywać się w dużej mierze lepsze uchwycenie tych jednostek.