Niedobór pracowników przypadkiem stanowić doskonałą wiadomością w celu gospodarki

Niedobór pracowników być może być doskonałą wiadomością gwoli gospodarki! Może, owszem może, firmy obudzą się natomiast dostrzegą ważki współpraca pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy natomiast niszczą pozytyw firmy, w przeciwieństwie do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę wartość tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu przedtem bankructwem, przecież to nie powstrzymało ich chciwych prezesów przedtem zgarnięciem sowitych premii.

Mamy zaległość pracowników, natomiast firmy starają się zaangażować każdego, który jest chętny. Niektóre firmy, jak McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska firma Loblaw zaś jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, gdy rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy stopień skonfrontował ich z tą zmową, twierdzili, iż stało się owo niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę spośród ręką http://www.boczar.eu w słoiku spośród ciasteczkami, natomiast dama powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór owo zrobił!”.

Niedobór pracowników niechybny w pobliżu tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski jak grom z jasnego nieba wzrosły. Per se, owo nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu istnieć pewnym, jestem nieprzyjazny opodatkowaniu zysków z wykorzystaniem rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno być w zależności od chwili zysków. To było w tenże sam raz. W międzyczasie moja lepsza połowa natomiast ego robiliśmy zakupy w sklepie Loblaw, zaś pracownicy kontynuowali swoją doskonałą obsługę, wzdłuż że Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą zdać sobie sprawę, iż pracownicy pierwszej linii są fundamentem firmy i dotyczyć ich dobrze, natomiast nie gdy trybiki wyrabiające premie w celu prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników kiedy maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, że na przestrzeni kilku dekad, oni tudzież inni badacze znaleźli silny przymierze pośrodku zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy tudzież ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się z tym pogodzić. Ale jest włości wiadomość: tryb pokazują, iż niektóre firmy przełamują wzorzec oraz traktują pracowników z szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – owo owszem niektóre z nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają nadchodzący trymestr jak nagrodę, skutkiem tego wykorzystują pracowników natomiast fałszują wyniki wewnątrz późniejszy kwartał. Powtarzam: jestem wrogi opodatkowaniu biznesu za pośrednictwem rząd. Jednak popieram regulacja Bidena Build Back Better dotyczący opodatkowania wykupu akcji, kto został przyjęty z wykorzystaniem Izbę i jest rozpatrywany z wykorzystaniem Senat, nawet o ile być może mieć lecz wciąż drobny waga na okup akcji. Firmy nie powinny wydawać miliardów na okup akcji, za jednym zamachem wyzyskując pracowników.

Firmy powinny prezentować na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy z wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór przypuszczalnie przechowywać we wnętrzu efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii spośród funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni dodatkowo usłyszeć o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest zaprzestanie wykupu z wykorzystaniem piątka lat po zwolnieniach. Kierownictwo i nie powinno odbierać premii w ciągu pięciu lat od zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, jaki zwiększa premie prezesów.

Zniknął wolny rynek interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) proszek objawienie w 2019 roku i zdecydował, że maksymalizacja wartości gwoli akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta metryka spośród lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, że BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy a błyskawicznie je porzucił i wrócił do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii potem odchodzili odkąd tych frazesów.