Niedobór pracowników przypuszczalnie stanowić doskonałą wiadomością w celu gospodarki

Niedobór pracowników prawdopodobnie egzystować doskonałą wiadomością gwoli gospodarki! Może, lecz wciąż może, firmy obudzą się i dostrzegą znamienny wkład pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy i niszczą atut firmy, w przeciwieństwie aż do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę plus tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu poprzednio bankructwem, aliści owo nie powstrzymało ich chciwych prezesów nim zgarnięciem sowitych premii.

Mamy deficyt pracowników, zaś firmy starają się przyjąć do pracy każdego, który jest chętny. Niektóre firmy, jak McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska biznes Loblaw oraz jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, gdy rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy rząd skonfrontował ich z tą zmową, twierdzili, iż stało się owo niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę spośród ręką http://www.boczar.eu w słoiku z ciasteczkami, tudzież pani powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór owo zrobił!”.

Niedobór pracowników nieunikniony przy tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski nieoczekiwanie wzrosły. Per se, owo nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu stanowić pewnym, jestem wrogi opodatkowaniu zysków za sprawą rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno być w zależności od chwili zysków. To było w już sam raz. W międzyczasie moja towarzyszka życia oraz ego robiliśmy zakupy w sklepie Loblaw, zaś pracownicy kontynuowali swoją doskonałą obsługę, wzdłuż że Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą zdać sobie sprawę, iż personel pierwszej linii są fundamentem firmy tudzież traktować ich dobrze, natomiast nie podczas gdy trybiki wyrabiające premie w celu prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników jak maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, że na przestrzeni kilku dekad, oni i inni badacze znaleźli dotkliwy sojusz pośrodku zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy zaś ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się z tym pogodzić. Ale jest włość wiadomość: postępowanie pokazują, że niektóre firmy przełamują algorytm tudzież traktują pracowników z szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – owo tylko niektóre spośród nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają przyszły kwartał jak nagrodę, w następstwie tego wykorzystują pracowników a fałszują wyniki w środku kolejny kwartał. Powtarzam: jestem nieprzyjazny opodatkowaniu biznesu za sprawą rząd. Jednak popieram norma prawna Bidena Build Back Better jeśli chodzi o opodatkowania wykupu akcji, jaki został przyjęty dzięki Izbę a jest rozpatrywany przy użyciu Senat, nawet gdyby przypuszczalnie mieć lecz cienki znaczenie na okup akcji. Firmy nie powinny wydawać miliardów na wykup akcji, zarazem wyzyskując pracowników.

Firmy powinny opisywać na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy spośród wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór przypadkiem mieścić efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii spośród funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni plus podsłuchać o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest ustanie wykupu za pomocą piątka lat po zwolnieniach. Kierownictwo plus nie powinno dostawać premii w ciągu pięciu lat odkąd zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, jaki zwiększa premie prezesów.

Zniknął wolny rynek interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) pył odkrycie w 2019 roku i zdecydował, że maksymalizacja wartości w celu akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta świadectwo spośród lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, że BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy a szybko je porzucił zaś wrócił aż do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii nadal odchodzili od chwili tych frazesów.