Postawa tudzież zachowanie człowieka

Postawa odnosi się aż do uczuć, przekonań i predyspozycji behawioralnych skierowanych do ludzi, grup, idei czy też obiektów. Wpływa niewiasta na behawior jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, kiedy czynić czy też szczędzić się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest owo zwykły badania robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, jeżeli figura osoby dostaje lepiej. Sukcesy zaś porażki w życiu zależy od postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, owo związki międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne oraz ogromnie trudne aż do zmiany.

Zachowanie owo sposób, w który dana osoba reaguje na swoją postawę. Ta przeciwdziałanie jest albo pozytywna czy też negatywna, w układy odkąd tego, kiedy postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się spośród rodzicami przypuszczalnie mieć gdzieś iść do szkoły ewentualnie studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby ewentualnie ma mało szacunku do niej przypuszczalnie http://www.chrzastowski.pl dać do obejrzenia tę postawę przez mówienie jaskrawo do tej osoby. Na behawior przypuszczalnie mieszać się mrowie czynników pomijając postawą, w tym przekonania na zagadnienie siebie oraz innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne a wygoda. Jest owo akcja ewentualnie odzew osoby w odpowiedzi na zewnętrzne względnie wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w kto cokolwiek funkcjonuje względnie działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy jako wyuczoną tendencję do oceniania rzeczy w zdefiniowany sposób. Może to mieścić ocenę ludzi, spraw, przedmiotów lub wydarzeń. Takie oceny są często pozytywne albo negatywne, aliści mogą też egzystować czasem niepewne. Na przykład, możesz być wyposażonym mieszane uczucia co aż do konkretnej osoby lub sprawy. Naukowcy sugerują również, że istnieje nieco różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są niekiedy określane jako CAB lub ABC postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli a przekonania na ustalony temat.
Komponent afektywny: jak obiekt, osoba, szkopuł bądź zdarzenie wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: jak sylwetka wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje krocie czynników, które mogą przyczyniać się na to, kiedy oraz po co kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się szczerze w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego lub mogą egzystować wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne a normy społeczne mogą dysponować żywy wpływ na postawy. Role społeczne odnoszą się aż do tego, jak http://www.obiala.pl ludzie powinni się chronić w określonej roli lub kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane w środku właściwe.
Uczenie się – Postaw wolno się przyuczyć na niemało sposobów. Zastanów się, w kto sposób reklamodawcy wpływają na Twoje podejście do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten atrakcyjny i interesujący obraz powoduje, że rozwijasz pozytywne skojarzenia z tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się także postaw przez obserwację ludzi naokoło nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, iż rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, przychówek spędzają krocie czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców zaś w większości wypadków zaczynają dowodzić podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, że poniżej pewnymi warunkami ludzie są bardziej skłonni zachowywać się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są po wielokroć wyrażane.
Kiedy możesz byt http://www.brewinski.pl wygrać albo zachachmęcić w związku spośród tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, iżby zaadaptować się do zachowania
W niektórych przypadkach ręce do pracy mogą no tak zmienić swoje nastawienie, by lepiej przystosować je aż do swojego zachowania. Dysonans kognitywny owo zjawisko, w którym figura doświadcza psychologicznego niepokoju z powodu sprzecznych myśli ewentualnie przekonań. Aby zmniejszać się to napięcie, zasoby siły roboczej mogą zmienić swoje postawy, ażeby odzwierciedlić swoje inne przekonania lub rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę aż do bezpieczeństwa finansowego, jakkolwiek zaczynasz natrafiać się z kimś, który jest niesłychanie chwiejny finansowo. Aby zmniejszyć napięcie podyktowane sprzecznymi przekonaniami a zachowaniem, masz dwójka możliwości. Możesz uwieńczyć zgoda a poszukać partnera, jaki jest w wyższym stopniu pewny finansowo, lub możesz obniżyć istotność stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu pomiędzy sprzecznym nastawieniem zaś zachowaniem, musisz ewentualnie przeobrazić nastawienie, ewentualnie dokonać zmiany swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą mieć na nieograniczoną skalę prestiż na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą do kształtowania postawy, mogą i sprawić jej zmianę.