Przewodnik gwoli początkujących: Wprowadzenie aż do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, który został skończony na technologii Blockchain natomiast prawdopodobnie został uruchomiony w 2009 roku przy użyciu tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych oraz uważa się, iż w sumie 21 milionów bitcoinów przypadkiem utrzymywać się wydobytych. Inne w najwyższym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty to Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic zaś twarde rozwidlenia Bitcoin, takie kiedy Bitcoin Cash zaś Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, ażeby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie a starali się stronić inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, iż cena raptownie spadła w dół, jak jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ giełda kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, bowiem nie ma kontroli żadnego rządu ponad kryptowalutą, jako że jest owo kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem a zdominuje wszystkie waluty, takie jak USD, EUR, INR tudzież ASD w przyszłości http://www.borejko.pl oraz stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego warto i w jakim celu nie należałoby inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, i z kolei w przybliżeniu 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych z pewną unikalną cechą gwoli każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem i którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – ergo użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, aby przenieść kryptowalutę z jednego miejsca docelowego aż do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, gdzie użytkownik potrzebuje platformy takiej jak bank, by tracić pieniądze z jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na wybitnie bezpiecznej technologii blockchain oraz w pewnej mierze zerowe szanse na włamanie zaś złodziejstwo kryptowaluty, dopóki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś zawżdy stronić kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na śmigły zarobek, zaś później pada ofiarą szumu bańki natomiast traci swoje pieniądze. Lepiej jest, aby użytkownicy przeprowadzili co niemiara badań poprzednio zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze odpowiednio jest umieścić swoje finanse w wielu kryptowalutach w zastępstwie jednej, jako że zauważono, iż parę kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeżeli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których warto się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, a końcówka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin potem dominuje na rynku kryptowalut, niemniej jednak jego udział nagle spadł spośród 90% do 38%, oraz Altcoiny takie kiedy Litecoin, Ethereum, Ripple gwałtownie wzrosły oraz przejęły większość rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl ciągle dominuje na rynku kryptowalut, toż nie jest jedyną kryptowalutą, którą powinno się rozważyć podczas inwestowania w kryptowaluty. Niektóre z głównych kryptowalut, które musisz wziąć pod uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie zaś gdy brać za dobrą monetę kryptowaluty?

Podczas gdy parę lat temu nie było bez trudności kupować kryptowaluty, jednakowoż w tej chwili użytkownicy mają bez liku dostępnych platform.

W 2015 roku, Indie ma dwie główne platformy bitcoin Unocoin portmonetka tudzież Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą brać za dobrą monetę natomiast sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupić bitcoin spośród portfela tylko, jednak nie od innej osoby. Istniała różność w cenie kupna a sprzedaży, i użytkownicy muszą odwzajemnić się pewną nominalną opłatę w ciągu zakończenie transakcji.

W 2017 roku przemysł Cryptocurrency wzrósł ogromnie, oraz opłata Bitcoin wzrosła spontanicznie, zwłaszcza w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników do poszukiwania alternatyw Bitcoin oraz przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax a Zebpay owo dubel główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – jaki zajmował się tylko Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje owo szansę innym organizacjom na rozbudowa spośród innymi altcoinami, tudzież nawet zmusiło Unocoin tudzież innych do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami i blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange w celu swoich użytkowników, tak aby mogli zajmować się handlem wieloma kryptowalutami prócz handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pomiędzy obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe nabycie zaś sprzedaż na to samo Bitcoinów, na przestrzeni kiedy na UnoDAX użytkownicy mogą oddać zamówienie na dowolną dostępną kryptowalutę natomiast jeśli pasuje płeć nadobna aż do odbiorcy, zamówienie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej z giełd, rejestrując się za pomocą adresu e-mail a podając dane KYC. Gdy ich konto zostanie zweryfikowane, można rozpocząć kupiectwo monetami ich wyboru.