Przewodnik gwoli początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, jaki został wypełniony na technologii Blockchain i zapewne został uruchomiony w 2009 roku dzięki tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych oraz uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów może pozostać wydobytych. Inne w największym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty to Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic a twarde rozwidlenia Bitcoin, takie kiedy Bitcoin Cash oraz Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, tak aby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie zaś starali się stronić inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że pańszczyzna wtem spadła w dół, jak jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ jarmark kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, skoro nie ma kontroli żadnego rządu ponad kryptowalutą, gdyż jest to kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, że Bitcoin jest prawdziwym złotem zaś zdominuje wszystkie waluty, takie podczas gdy USD, EUR, INR a ASD w przyszłości http://www.borejko.pl oraz stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego warto zaś po co nie należałoby inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, natomiast odtąd o tyle o ile 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych z pewną unikalną cechą w celu każdej monety.

Niektóre spośród powodów, których doświadczyłem tudzież którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – ergo użytkownicy nie potrzebują strony trzeciej, by przekazać kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego aż do drugiego, w przeciwieństwie aż do waluty fiat, dokąd użytkownik potrzebuje platformy takiej jak bank, iżby wydawać kapitał spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na ogromnie bezpiecznej technologii blockchain natomiast niby zerowe szanse na włamanie i kradzież kryptowaluty, tak długo jak nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś zawsze stronić kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu spośród nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na rychły zarobek, oraz odtąd pada ofiarą szumu bańki i traci swoje pieniądze. Lepiej jest, ażeby użytkownicy przeprowadzili mnogość badań zanim zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze prawidłowo jest pomieścić swoje finanse w wielu kryptowalutach w miejsce jednej, ponieważ zauważono, że nieco kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeśliby inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których powinno się się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, i końcówka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin w dalszym ciągu dominuje na rynku kryptowalut, tymczasem jego udział nagle spadł z 90% do 38%, natomiast Altcoiny takie kiedy Litecoin, Ethereum, Ripple znienacka wzrosły oraz przejęły gros rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl permanentnie dominuje na rynku kryptowalut, tymczasem nie jest jedyną kryptowalutą, którą trzeba rozważyć podczas inwestowania w kryptowaluty. Niektóre z głównych kryptowalut, które musisz zanieść pod uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie a podczas gdy wierzyć kryptowaluty?

Podczas gdy kilka lat temu nie było bez trudu nabywać kryptowaluty, toż chwilowo użytkownicy mają wiele dostępnych platform.

W 2015 roku, Indie ma dwie główne platformy bitcoin Unocoin portfel a Zebpay portfel, gdzie użytkownicy mogą brać za dobrą monetę i sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupować bitcoin z portfela tylko, wszak nie od czasu innej osoby. Istniała różność w cenie kupna oraz sprzedaży, a użytkownicy muszą odwzajemnić się pewną nominalną opłatę wewnątrz sfinalizowanie transakcji.

W 2017 roku inwencja Cryptocurrency wzrósł ogromnie, natomiast pańszczyzna Bitcoin wzrosła spontanicznie, szczególnie w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin tudzież przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax a Zebpay to dwaj główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – który zajmował się na odwrót Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje owo szansę innym organizacjom na przyspieszenie z innymi altcoinami, zaś nawet zmusiło Unocoin tudzież innych aż do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami i blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange gwoli swoich użytkowników, iżby mogli zajmować się handlem wieloma kryptowalutami oprócz handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pośrodku obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe kupno a sprzedaż lecz wciąż Bitcoinów, w czasie jak na UnoDAX użytkownicy mogą złożyć zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę tudzież jeśli pasuje kobieta aż do odbiorcy, zamówienie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć konto w każdej spośród giełd, rejestrując się w ciągu pomocą adresu list elektroniczny natomiast podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, jest dozwolone nawiązać kupiectwo monetami ich wyboru.